آریاک پرواز با ارائه پیشنهادهای ویژه ارزان قیمت، تخفیف خرید تور و بلیط لحظه آخری و رزرو آنلاین آفرهای تور لحظه آخری تورهای پربازدید نوروز و لحظه آخری تور آنتالیا ، تور مالزی ، تور استانبول،تور دبی, تور کیش , تور مشهد هتل کرملین| هتل آستریا کرملین

گشت و گذار و حمل و نقل عمومی در بدروم

گشت و گذار و حمل و نقل عمومی در بدروم

گشت و گذار و حمل و نقل عمومی در بدروم

زمانی که به شهر بدروم می‌رسید و می‌خواهید از جاذبه‌های گردشگری این شهر دیدن کنید، حتماً به فکر استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در بدروم خواهید بود.

حمل و نقل عمومی در بدروم

بهترین روش برای گشتن در شهر استفاده از دولموش (dolmuş) خواهد بود. دولموش‌ها، تاکسی‌های مشترکی هستند که یک مسیر مشخص را طی می‌کنند و یکی از ارزان‌ترین راه‌های حمل و نقل عمومی در بدروم محسوب می‌شوند.

لازم به توضیح است که شهر بدروم در نزدیکی هیچ خط قطار یا مترویی قرار ندارد و نزدیک‌ترین ایستگاه به بدروم در ازمیر واقع شده است. برای همین اگر برنامه سفرتان این است که با استفاده از قطار و مترو به سایر شهرهای ترکیه سفر کنید، بد نیست بدانید ترکیه در حال حاضر در حال ارتقای خطوط ریلی‌اش است و در نتیجه با چنین برنامه‌ای ممکن است سفرتان با موفقیت و به راحتی انجام نشود. بنابراین اتوبوس‌ها یا پروازهای داخلی راه بهتری برای سفر و گشتن در شهرهای مختلف ترکیه است.

گشت و گذار در بدروم با استفاده از تاکسی

اگر می‌خواهید با استفاده از تاکسی در شهر بدروم بگردید و دیدنی‌ها را ببینید، باید بدانید روش ساده و راحتی را انتخاب کرده‌اید اما ممکن است هزینه آن برایتان سنگین تمام شود. برای همین هم بهتر است در شهر بدروم با دقت بیشتری از تاکسی استفاده کنید. اگر می‌خواهید از یک منطقه در شبه جزیره بدروم به منطقه دیگری بروید، باید از لیست قیمت‌هایی که رانندگان تاکسی از مناطق مختلف دارند، استفاده کنید و حتماً قبل از اینکه سوار ماشین شوید، سر قیمتی مشخص با راننده توافق کنید.

تاکسی‌ها را نیز می‌توانید با رنگ زرد روشن‌شان بشناسید و علاوه بر این، آنها را می‌توانید گوشه همه خیابان‌های اصلی شهر پیدا کنید.

گشت و گذار در بدروم با استفاده از اتوبوس و مینی بوس

برای سفر در بدروم، از دولموش‌ها استفاده کنید که هم هزینه کمتری برایتان خواهد داشت، هم اغلب در دسترس است و هم سفر راحتی با آنها خواهید داشت. دولموشها مینی‌بوس‌هایی هستند که تقریباً برای ۲۰ مسافر جا دارند و مقصد نهایی هم جلوی هر اتوبوس مشخص می‌شود. می‌توانید از پذیرش هتل بپرسید نزدیک‌ترین ایستگاه دولموش به هتل شما کجا قرار دارد و برای سوار شدن به آن قسمت بروید. همچنین می‌توانید هنگام سوار شدن کرایه سفرتان را بپردازید.

برای سفرهای خارج از شبه جزیره بدروم هم می‌توانید به ایستگاه اتوبوس بدروم بروید. البته قبل از سوار شدن باید بلیط تهیه کنید و سپس وارد اتوبوس شوید.

گشت و گذار در بدروم با استفاده از کشتی و تاکسی های آبی

تاکسی های آبی بدرومبدروم سرویس کشتی‌رانی فوق‌العاده‌ای برای جزایر یونان و سایر مقاصد در سواحل دریای اژه و مقاصد ساحلی ترکیه دارد که توصیه می‌شود قبل از استفاده، آنها را رزرو کنید. تاکسی‌های آبی هم وسیله حمل و نقل دیگری است که در برخی از مناطق بدروم وجود دارد و می‌توانید برای رسیدن به مقاصد نزدیک از آنها استفاده کنید. برای اینکه بدانید منطقه‌ای که شما در آن هستید این سرویس را دارد یا نه، باید به بندرگاه مراجعه کنید و در صورتی که چنین سرویسی در آن بخش وجود داشت، ساعت کارش را هم بپرسید.

گشت و گذار در بدروم با ماشین های کرایه ای

شبه جزیره بدروم جای فوق‌العاده‌ای برای گشت و گذار و کاوش با ماشین است چرا که تقریباً بیشتر مقصدهای گردشگری با علامت مشخص شده و به راحتی قابل دسترسی است. البته اگر ماشینی کرایه کردید، یادتان باشد همیشه گذرنامه و قرارداد اجاره ماشین را نیز همراه داشته باشید. هزینه کرایه ماشین در بدروم روزانه چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ یورو می‌شود و به عوامل متعددی مانند نوع ماشین و مدت زمان کرایه نیز بستگی دارد.